ASTROPAY GÜVENLİ Mİ?

AstroPay güvenli mi sorusu son günlerin en gündemde konuları arasında yer alıyor. Çünkü her geçen gün artan bir kullanım oranıyla aktif olduğu site sayısını da haliyle arttırmaktadır. Daha fazla kullanıcı daha fazla alışveriş noktasında AstroPay kullanarak hızlı alışverişin keyfini çıkarıyor. Sanal alışveriş sitelerinin sanal ödeme yöntemlerine karşı edinilen bu güvensiz tavır şimdiye kadar bu işin ne kadar ciddiyetsiz yapıldığının en büyük göstergesidir. Mağdur olan müşteriler, ödeme gecikmelerinden dolayı mağduriyet yaşatan site sahipleri ve daha nice durumu buna örnek gösterebiliriz. Bu noktada AstroPay güvenilir midir soruları aslında çokta yadırganmamalı diyebiliriz.

astropay güvenilir mi

AstroPay farklı bir hizmet anlayışıyla müşterilerine ulaşmayı vizyon edinmiş bir ödeme sistemidir. Bakıldığı zaman 16 haneli dijital bir pin sayesinde ödeme yapılabildiğini varsayarsak piyasadaki birçok ön ödemeli sistemle aynı gibi gözükebilir. Ancak AstroPay kart güvenlik konusuna verdiği önemi burada bir kez daha gösteriyor. Dijital pin haricinde her sanal ödeme kartına ait farklı bir CCV kodu veriliyor. Tıpkı kredi kartınızın arka yüzeyinde yer alan 3 haneli güvenlik kodu gibi düşünebilirsiniz. Üstelik kartların kullanım süreleri de var ki buradaki amaç güvenliği en üst düzeye çekmek. Alışverişlerinizi yaparken kartınızı alırken size iletilen 16 haneli dijital pini, CCV kodunu ve kullanım süresini yazarak ödemenizi onaylıyorsunuz. Bu noktada rastlantısal olarak AstroPay kartınızın kullanımı imkânsız hale gelirken 3.şahısların kullanımı da engellenmiş oluyor.

ASTROPAY KART NEDEN BU KADAR GÜVENILIR?

AstroPay kart piyasaya çıktığı ilk günden bu yana sanal olarak insanların güvenli ve kaliteli bir ödeme sistemine sahip olmalarını amaçlamıştır. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren firma çok sayıda güvenlik önlemini bünyesine dahil etmiştir. Bir kredi kartınızın olduğunu düşünün ve en bilindik alışveriş sitesinden bir ürün almak üzere olduğunuzu varsayın. Burada vereceğiniz bilgiler kimlik bilgilerinizle oluşturduğunuz hesabınız, kredi kartınızın üzerindeki tüm detaylar ve mobil şifrenizdir. Yani aslında vermediğiniz hiçbir bilgi kalmamaktadır. İnternetten alışveriş yapan insanları en çok tedirgin eden durumda aslında bir yerde verilen bu bilgilerdir. Mantıklı düşünüldüğünde ön ödemeli sanal kart sistemleri varken bu bilgileri güvenilirliği her an sorgulanabilecek bir kurumla paylaşmak ne derece doğrudur?

AstroPay neden bu kadar güvenli sorusuna verilebilecek ne basit yanıt bu şekildedir. Bir kredi kartı ciddiyetinde, ama kişisel bilgilerinizden uzak hızlı ödeme yapabilmenizi sağlayan sanal bir uygulamadır. İstediğiniz an istediğiniz miktarda satın alabildiğiniz gibi istediğiniz bir zamanda istediğiniz miktarını harcayabilirsiniz. Kredi kartınızla alışveriş yaparken yaşadığınız özgürlüğü aynı şekilde yaşarken, aynı güvenlik önlemlerinin bir üst seviyesiyle hızlı bir ödeme yöntemi kullanabilirsiniz. AstroPay kart kullanımı arttığı için ülkemizde daha fazla sağlayıcı tarafından satılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla dolandırıcılık olaylarının görülmemesi için güvenilir, eski ve sabit satıcılardan AstroPay kart satın alın.

Paylaş