KARTIMI NASIL BOZDURABİLİRİM?

AstroPay kart bozdurma işlemi kart almakla hemen hemen aynı doğrultuda gerçekleşiyor. Bir işlem paranızın karşılığında almak istediğiniz AstroPay kart ile ilgiliyken diğer işlemse elinizde bulunan AstroPay kartı nakit olarak çevirmekle ilgilidir. Bunu yapmak için birçok sebebiniz olabilir. Önceden aldığınız fakat kullanmaya gerek duymadığınız bir AstroPay kartı bozdurabilirsiniz. Ya da çeşitli sebeplerden dolayı aldığınız bir ödeme sonucunda kart bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Bozdurma işlemini yine güncel dolar kuru üzerinden yaparsınız ve bu noktada herhangi bir kayıp yaşamadan alış satış değeri üzerinden işlem görürsünüz. Bir nevi döviz bozdurmakla aynı kefeye koyabilirsiniz.

astropay kart bozdurma

AstroPay kart bozdurmak için seçeceğiniz site muhtemelen kart satışı da yapıyordur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyin güvenilir bir siteden işlem yapmanız olduğunu hatırlatalım. İşlemi yapmadan önce ihtiyacınız olacak olan kart bilgilerinizi biliyor olmanız gerekiyor. Bunlar arasında 16 haneli AstroPay dijital pin, 3 haneli CCV kodu ve kullanım tarihleri yer alıyor. Kartınızın tutarının ne kadar olduğu ve ödemeyi hangi kanalla aldığınızı belirtmeniz gerekiyor. Hizmeti alacağınız sitenin çalıştığı ödeme yöntemlerinin arasında sizin kullanacağınız yöntemin olup olmaması tamamıyla sizin sorumluluğunuzdadır. Dolayısıyla önceden ödeme yöntemlerini sorarak ödemeyi alacağınız kanalı belirtin. Güvenle AstroPay kart bozdurma işlemini yapacağınız çok sayıda site bulunuyor. Bunların birçoğu uzun yıllardır sektörde tecrübe sahibi olmuş ve hizmetlerine aktif olarak devam eden platformlardır.

ASTROPAY KART NASIL BOZDURULUR?

AstroPay kart alırken fazla almış, bir alışverişinizden kalan iadeden ya da bir bahis sitesinden çektiğiniz paranın karşılığı olarak elinizde bulunabilir. Bu noktada sizin paranızı nakit olarak çevirmeniz için AstroPay kart bozdurma işlemi yapmanız gerekmektedir. Birçok kişi internet üzerinden alışverişlerinde sanal kartları kullansa dahi AstroPay nasıl bozdurulur bilmiyor. Bu yüzden açıklayıcı bir rehber niteliğinde adım adım tüm detayları paylaşacağız.

AstroPay kart bozdurma işlemine başlamadan önce kart bilgilerinizi elinizin altında bulundurun. İşlem başladığında yetkili isim sizden kart bilgilerinizi talep edecektir. Öncelikle kartınızın rastlantısal olan 16 haneli dijital pin kodunu vereceksiniz. Ardından ise 3 haneli CCV kodunu ve kullanım tarihini ay ve yıl olarak gireceksiniz. Bu noktada sizin yapmanız gereken tek şey AstroPay kart miktarını belirterek beklemektir. Yoğunluğa bağlı olarak yaklaşık 5-10 dakika arasında bir onay süreci gerçekleşir.

Paylaş